0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
پرسش و پاسخ های متداول

سوالات متداول کاربران

رست چیست ؟

دانه قهوه که در واقع هسته میوه قرمز رنگ قهوه میباشد، به طور طبیعی خام، بسیار سخت، بدون عطر و طعم دلنشین و غیر قابل حضم توسط بدن انسان می باشد. رست کردن یا بو دادن قهوه عملیاتی ست که در آن دانه های قهوه در مجاورت حرارت قرار گرفته و تبدیل به دانه های خوش عطر و طعمی میشوند که میتوان از آنها نوشیدنی های متفاوتی تهیه کرد.

تفاوت عربیکا و ربوستا چیست؟

گیاه قهوه به گونه ها و زیر گونه های بسیاری تقسیم میشوند و اگر بخواهیم به طور مختصر صحبت کنیم، عربیکا و ربوستا دو گونه اصلی این گیاه هستند که با یکدیگر تفاوت هایی ذاتی و بنیادی دارند.

عربیکا طعم های میوه ای و پیچیده ای دارد و شیرینی ذاتی اش واضح تر است. بافتی ابریشمی دارد و حدود ۰.۸% الی ۱.۵% از وزنش را کافئین تشکیل میدهد.

ربوستا طعم های آجیلی و شکلاتی دارد و کمی تلخ تر است. بافت سنگین تری دارد و حدود۱.۷% الی ۳.۵% از وزنش را کافئین تشکیل میدهد.

شرایط نگه داری قهوه به چه صورت است؟

نور و اکسیژن، تازگی، عطر و طعم قهوه شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد؛ پس برای نگهداری از قهوه حتما بسته بندی آن را به کمک گیره مناسب خوب ببندید یا آن ها را به ظرفی منتقل کنید که مانع نفوذ نور و هوا باشد.

قهوه بدون کافئین چیست؟

کافئین از اجزا اصلی ساختار قهوه است اما برخی از افراد با مصرف آن دچار حساسیت، تپش قلب یا مشکلات دیگر میشوند. برای رفع این مشکل کارخانه هایی اقدام به حذف کافئین از ساختار قهوه کرده اند و طی عملیاتی پیچیده شامل شتشو های مکرر دانه قهوه و …. دانه های قهوه را کافئین زدایی میکنند تا هیچکس برای لذت بردن از عطر طعم قهوه دچار محدودیت نباشد.

آیا قهوه های تیره تر و تلخ تر کافئین بیشتری دارد؟

میوه های قهوه در مجاورت حمله آفات و حشرات و برای دفع آنها ماده ای به نام کافئین را تولید میکنند. بنا بر این مقدار این ماده در دانه قهوه بعد از جدا شدن میوه ها از درخت هیچ تغییری نمیکند. به طور کلی مقدار کافئین در دانه های روبوستا حدود ۱.۷% الی ۳.۵% از وزن آن میباشد این مقدار در دانه های عربیکا کمتر است و در حدود ۰.۸% الی ۱.۵% از وزن آن ها را تشکیل میدهد.

پس به خاطر داشته باشید تیرگی و تلخی قهوه معیار مناسبی جهت سنجش مقدار کافئین نمی‌باشد.